Moře /

Hlavní hrdina Max přijíždí na místo, kde trávil prázdniny coby dítě a kde prožil svou první lásku i setkání se smrtí. Rodina Graziových, se kterými se seznamuje, ho vtáhne do víru svého života. Jejich dvě děti, dvojčata Myles a Chloe, se pro něj stávají životně důležití. Chloe jako dívka, od které d...

Full description

Main Author: Banville, John, 1945-
Other Authors: Podaný, Richard, 1962-
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : BB/art, 2006
Edition: První vydání v českém jazyce
Subjects:
Konspekt: 821.111-3
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Hlavní hrdina Max přijíždí na místo, kde trávil prázdniny coby dítě a kde prožil svou první lásku i setkání se smrtí. Rodina Graziových, se kterými se seznamuje, ho vtáhne do víru svého života. Jejich dvě děti, dvojčata Myles a Chloe, se pro něj stávají životně důležití. Chloe jako dívka, od které dostane první polibek a se kterou objevuje první náznaky lásky, Myles pak pro svou zvláštnost umocněnou němotou. Prázdninové přátelství však končí tragickou událostí, stejně tak má tragický nádech hrdinova současnost po padesáti letech.
Jemný, lehce impresionisticky laděný román, ve kterém hlavní hrdina po ztrátě milované ženy odchází do kraje svého dětství či spíše jinošství, aby si připomněl příběh, jenž jej celoživotně poznamenal.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 158 stran ; 21 cm
ISBN: 8073418096