Příběhy písní /

20 písňových textů, prezentovaných v anglické a české verzi, přimělo autora publikace k hlubšímu zamyšlení nad jejich obsahem. Při jeho interpretaci se opírá se nejen o vlastní invenci, ale čerpá i z dalších otevřených zdrojů a často nalezne přímé souvislosti se skutečnými příběhy z dávné i nedávné...

Full description

Main Author: Bystrov, Michal, 1979-
Format: Book
Language: Česky
Anglicky
Published: Praha : Galén, c2009
Edition: První vydání
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: 20 písňových textů, prezentovaných v anglické a české verzi, přimělo autora publikace k hlubšímu zamyšlení nad jejich obsahem. Při jeho interpretaci se opírá se nejen o vlastní invenci, ale čerpá i z dalších otevřených zdrojů a často nalezne přímé souvislosti se skutečnými příběhy z dávné i nedávné historie. Většina skladeb pochází původně z USA, Kanady či Austrálie (Jingle Bells, Tom Dooley, Oh Susanna, Waltzing Matilda, John Brown's Body ad.), jen závěrečná balada o balónu Kysibelce nás zavede zpět do naší rakousko-uherské minulosti. Některé z příběhů byly autorem už dříve publikovány časopisecky. V knize jsou použity dobové fotografie, citace pramenů a seznam nahrávek. V závěru publikace jsou otištěny ukázky překladů od několika renomovaných českých textařů.
Ve známých i méně známých písních, které pocházejí sice většinou ze zámoří, ale jsou zejména díky nadšeným amatérům dobře známé i v Čechách, nalézá autor jejich vlastní příběhy, mnohdy stejně poutavé, jako píseň sama.
Physical Description: 271 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 16 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy
ISBN: 9788072626151